رتبه کلمه در گوگل


رتبه کلمه در گوگل به چه معناست؟

تا به حال ممکن است برای شما پیش آمده باشد که به دنبال مطلب و یا موضوعی در اینترنت باشید. در این هنگام یکی از موتورهای جستجوگر در اینترنت مانند گوگل را باز کرده و کلمه ای که در رابطه با مطلب یا موضوع مورد نظرتان هست را تایپ میکنید و بقیه کار را به دست موتور جستجو میدهید. در این هنگام بعد از اینکه نتایج توسط موتور جستجو یافت شد، بر اساس یک ترتیب مشخص به شما نشان داده میشود. اگر شما صاحب یک وب سایت باشید، قطعا علاقه دارید که سایت شما در صفحه اول لیست نتایج و بالاتر از بقیه دیده شود.

اینکه سایت شما در نتایج جستجوی یک کلمه خاص در چه جایگاه یا موقعیتی برای موتور جستجوی گوگل قرار میگیرد، رتبه سایت شما را مشخص میکند که میتواند در موفقیت آن و افزایش درآمد آن نقش بسزایی داشته باشد. برای تعیین بهترین کلمات باید رفتار مخاطبین خود را بشناسید و بدانید که چگونه در اینترنت جستجو میکنند. در نهایت با به کارگیری نتایجی که به دست می آورید میتواند محتوا و مطالب سایت خود را آماده کرده و بر این اساس سایت خود را سئو کنید و یا به عبارت دیگر برای موتورهای جستجو مانند گوگل بهینه نمایید. شما باید بتوانید با سئوی مناسب مخاطبین سایت خود را به مشتریان وفادار خود تبدیل نمایید.

چرا گوگل؟

همانطور که میدانید موتورهای جستجوگر در اینترنت تعداد زیادی دارند از جمله میتوان به یاهو، بینگ، گوگل ، ... اشاره کرد. اما چرا هر جا حرف سئو به میان می آید وب مسترها تمایل دارند که سایت خود را برای گوگل بهینه نمایند؟ بهتر است بدانید که گوگل موتور جستجویی است که در بین میلیونها سایت موجود در اینترنت در رتبه یک الکسای جهان قرار دارد. از طرف دیگر کاربران ایرانی نیز از همین موتور جستجو برای یافتن اطلاعات مورد نظر خود در اینترنت بهره میگیرند. بنابراین برای سئو، گوگل اهمیت دارد.

چه کلماتی به عنوان کلمه کلیدی مناسب هستند؟

کلمات کلیدی انتخاب شده توسط شما باید متناسب با نوع محتوای مطالب سایت شما و یا محصول مورد نظر شما باشد که در سایت معرفی میشود. به طور کلی یک کلمه کلیدی مناسب ویژگیهای زیر را دارد:

با ثبت نام در سایت رتبه کلمه و ثبت دامنه و کلمات کلیدی مرتبط با دامنه خود میتوانید در هر روز موقعیت و رتبه خود را بر اساس آن در لیست نتایج گوگل نظارت داشته باشید