رتبه کلمه در گوگل به چه معناست؟

ممکن است تا به حال برای شما پیش آمده باشد که به دنبال مطلب و یا موضوعی در اینترنت باشید، در این هنگام یکی از موتورهای جستجوگر در اینترنت مانند گوگل را باز کرده و کلمه ای که در رابطه با مطلب یا موضوع مورد نظرتان هست را تایپ می کنید و بقیه کار را به دست موتور جستجو می دهید. در این هنگام بعد از اینکه نتایج توسط موتور جستجو یافت شد، بر اساس یک ترتیب مشخص به شما نشان داده می شود. اگر شما صاحب یک وب سایت باشید، قطعا علاقه دارید که سایت شما در صفحه اول لیست نتایج و بالاتر از بقیه دیده شود.

اینکه سایت شما در نتایج جستجوی یک کلمه خاص در چه جایگاه یا موقعیتی برای موتور جستجوی گوگل قرار می گیرد، رتبه سایت شما را مشخص می کند که می تواند در موفقیت و افزایش درآمد سایتتان نقش بسزایی داشته باشد. برای تعیین بهترین کلمات باید رفتار مخاطبین خود را بشناسید و بدانید که چگونه در اینترنت جستجو می کنند. در نهایت با به کارگیری نتایجی که به دست می آورید می توانید محتوا و مطالب سایت خود را آماده کرده و بر این اساس سایت خود را سئو کنید و یا به عبارت دیگر برای موتورهای جستجو مانند گوگل بهینه نمایید. شما باید بتوانید با سئوی مناسب مخاطبین سایت خود را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنید.

چرا گوگل؟

همانطور که می دانید موتورهای جستجوگر در اینترنت تعداد زیادی دارند از جمله میتوان به یاهو، بینگ، گوگل ، ... اشاره کرد. اما چرا هر جا حرف سئو به میان می آید وب مسترها تمایل دارند که سایت خود را برای گوگل بهینه نمایند؟ بهتر است بدانید که گوگل موتور جستجویی است که در بین میلیونها سایت موجود در اینترنت در رتبه یک الکسای جهان قرار دارد. از طرف دیگر کاربران ایرانی نیز از همین موتور جستجو برای یافتن اطلاعات مورد نظر خود در اینترنت بهره می گیرند. بنابراین برای سئو، گوگل اهمیت دارد.

رتبه کلمات کلیدی در گوگل:

عبارت ها و کلماتی که در محتوای سایت از آنها استفاده می کنید تا کاربران با جستجوی آن کلمات در گوگل سایت شما را پیدا کنند، کلمات کلیدی هستند. اگر تصمیم دارید وقتی کاربری کلمات کلیدی را در گوگل سرچ می کند، گوگل صفحه سایت شما را در نتیجه های اول به کاربر نشان دهد باید کلمات مهم و پر سرچ را در محتوای سایتتان به کار ببرید.

با انتخاب و به کارگیری کلمات کلیدی مهم و پر جستجو می توانید باعث بالا رفتن رتبه کلمات کلیدی سایتتان در گوگل شوید. و اولین و مهم ترین مرحله ای که باعث موفقیت بیشتر یک سایت می شود دقت به انتخاب کلمات کلیدی هست. یعنی شما با انتخاب مناسب کلمات کلیدی می توانید باعث شوید که رتبه سایتتان در گوگل بالا رفته و در هنگام جستجوی آن کلمات توسط یک کاربر، گوگل سایت شما را جز اولین سایت ها نمایش دهد.

کلمات کلیدی بر موفقیت و بالا رفتن رتبه سایت در گوگل تاثیر گذار است و باعث هدایت ترافیک سایتتان می شود، هم بر روی اعتبار دامنه و لینک بیلدینگ و افزایش فروش آنلاین سایت شما تاثیر دارد.

ما در تمام مقاله هایی که در سایت رتبه کلمه منتشر کرده ایم به اهمیت داشتن کلمات کلیدی در سئو  سایت اشاره کرده ایم و شما با به کارگیری این روش می توانید جایگاه مناسبی در نتایج جستجوی گوگل پیدا کنید. و آن عبارات برای سایتتان جایگاه و رتبه تعیین می کند و شما می توانید با سئو مناسب سایت خود، کاربرانتان را به مشتری های دائمی و وفادار خود تبدیل کنید.

نکته مهمی که در استفاده از مانیتورینگ سئو وجود دارد این است که شما را در جهت بررسی رتبه کلمه در گوگل کمک می کند. اگر بررسی روزانه ی جایگاه رتبه کلمات کلیدی سایتتان در گوگل برای شما مهم است می توانید از مانیتورینگ سئو استفاده کنید و با ثبت سایت خود در وب سایت رتبه کلمه این امکان را خواهید داشت که جایگاه و رتبه سایتتان را هر روز چک کنید.

وقتی در گوگل کلمه ای را جستجو می کنیم و طبق آن مطالب یک سایت جز اولین سایت صفحه ی گوگل نمایان می شود، نشان دهنده ی این است که آن سایت توانسته ترافیک خوبی را در مقایسه با رقیب هایش پیدا کند. در ساده ترین شکل می توان گفت رتبه کلمه در گوگل به میزان ترافیک سایت شما از صفحه نتایج جستجو گوگل ارتباطی مستقیم دارد.

 همه کسانی که وبسایتی دارند سعی می کنند که در صفحه ی اول لیست نتایج جستجوی گوگل باشند.  زمانی که در نتایج جستجوی یک کلمه کلیدی در گوگل سایت شما جز اولین نتایج بالا می آید این نشان دهنده ی سئو عالی سایت شما است و باعث افزایش درآمد و موفقیت سایتتان می شود. برای افزایش رتبه کلمه در گوکل باید در انتخاب کلمات کلیدی دقت داشته باشید و بدانید کاربران و مخاطبین چه کلماتی را جستجو می کنند. کلمات کلیدی که انتخاب می کنید باید با محتوای مطالب وب سایتتان یا محصول مورد نظرتان هم تناسب داشته باشد.

وقتی یک کلمه کلیدی را انتخاب می کنید باید سرچ آن کلمه بالا باشد و کاربران زیادی به موضوع مربوط به آن کلمه کلیدی علاقه مند باشند و سایت هایی که از آن کلمه کلیدی استفاه می کنند هم کم باشد. بهتر است که سایت بزرگ و قدرتمندی در رابطه با آن کلمه کلیدی رقیب شما نباشد.

 

چه کلماتی به عنوان کلمه کلیدی مناسب هستند؟

کلمات کلیدی انتخاب شده توسط شما باید متناسب با نوع محتوای مطالب سایت شما و یا محصول مورد نظر شما باشد که در سایت معرفی می شود. به طور کلی یک کلمه کلیدی مناسب ویژگیهای زیر را دارد:

  • تعداد جستجوی آن در ماه زیاد باشد. یعنی کاربران زیادی علاقه مند به موضوع مرتبط با کلمه کلیدی انتخاب شده هستند.
  • تعداد سایتهای رقیب شما که از آن کلمه استفاده می کنند کم باشد.
  • سایتهای رقیب شما در نتایج برای آن کلمه کلیدی جایگاه خاصی نداشته باشند. به عبارت دیگر رقیب قدرتمندی برای آن نداشته باشید.

با ثبت نام در سایت رتبه کلمه و ثبت دامنه و کلمات کلیدی مرتبط با دامنه خود می توانید در هر روز موقعیت و رتبه خود را بر اساس آن در لیست نتایج گوگل نظارت داشته باشید.

کلمات کلیدی مناسب

تاثیر کلمات کلیدی در سئو سایت:

کلمات کلیدی تاثیر مستقیمی بر سئوی سایت دارد و یکی از عوامل مهم آن است. در واقع کلمات کلیدی جز عواملی هستند که موتور جستجویی مانند گوگل بر اساس آنها سایت را بررسی کرده و به آنها رتبه و امتیاز می دهد.

برای دستیابی به موقعیت خوب برای جستجو در گوگل باید سایتتان را بهینه سازی کنید، درست است که این کار بسیار وقت گیر است اما با تلاش و دقت می توان به این هدف رسید و ما برای بهینه سازی، تصمیماتی را اتخاذ می کنیم که مانیتور سایتمان به مرور زمان به ما نشان می دهد که این تصمیمات درست بوده یا خیر. سایت رتبه کلمه به شما این امکان را می دهد تا کارایی روند و بهینه سازی سئو سایتتان را در صفحه جستجوی گوگل رصد کنید.

با وجود میل ذاتی که در رقابت داریم، هر چیزی را رتبه بندی می کنیم و  براساس آن می سنجیم، برای مقایسه و تشخیص قوی ترها و پیشرفت خودمان، رتبه بندی تاثیرگذار است. حال در فضای سایت ها، ابزارهایی در اختیار فعالان و مدیران وب سایت ها قرار گرفته که بتوانند رتبه بندی و درجه سایت خود را تشخیص دهند یکی از این ابزارها مانیتورینگ سئو است که برای مشاهده روزانه بالا و پایین رفتن رتبه سایتتان استفاده می شود.

 

چرا رتبه کلمه؟

همه وبمسترهایی که سایت دارند رتبه کلمه کلیدی خود را در گوگل بهینه سازی می کنند و یکی از دغدغه های همیشگی این مدیران بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل است. سایت رتبه کلمه این امکان را به راحتی برای وبمستران فراهم کرده تا به بررسی رتبه کلمات کلیدی سایت خود در گوگل بپردازند. باید توجه داشته باشند که بررسی رتبه کلمه در گوگل نیازمند ابزار مانیتورینگ سئو است. وب سایت رتبه کلمه می‌تواند نتایج ثبت شده رتبه کلمات کلیدی سایتتان را از طرف عموم کاربران نشان دهند.

 امکاناتی که سایت رتبه کلمه در اختیارتان قرار می دهد:

  1. بررسی موقعیت سایت در جستجوی کلمات کلیدی مد نظر در گوگل.
  2. مشاهده رتبه کلمه کلیدی در گوگل به صورت نموداری و در مقایسه با روزهای قبل.
  3. مقایسه رتبه وب سایتتان در کلمات کلیدی مد نظر با رقبای خود.
  4. یافتن پر تکرار ترین کلمات کلیدی موجود در هر وب سایت.
  5. بررسی روزانه رتبه الکسای سایت.

شما باید قبل از تولید محتوا برای وب سایتتان به کلماتی که می خواهید کاربران از آن طریق در جستجو گوگل، سایتتان را پیدا کنند فکر کنید، بعد از آن باید از آن کلمات کلیدی در محتوایتان استفاده کنید و به این وسیله از این کلمات در گوگل رتبه خواهید گرفت.

در سایت رتبه کلمه پس از یک بررسی گسترده متوجه شدیم بهترین راه بررسی وضعیت کلمات کلیدی استفاده از مانیتورینگ سئو است و اگر شما هنوز نمی دانید کلمات کلیدی به چه معناست و اهمیت کلمات کلیدی در سئو به چه اندازه است با ثبت نام در سایت رتبه کلمه با مانیتورینگ سایتتان در هر روز متوجه همه این مسائل خواهید شد.

 ابزار مانیتورینگ سئو می‌تواند در جهت بررسی رتبه کلمه کلیدی در گوگل روزانه به شما گزارش دهد.

سایت رتبه کلمه به شما امکان بررسی موقعیت رتبه کلمات کلیدی در گوگل را می دهد و باعث می شود بتوانید کارایی و روند بهینه سازی سئو سایت را روزانه در صفحه نتایج جستجو گوگل مشاهده کنید. در وب سایت رتبه کلمه، نتایج رتبه کلمات کلیدی سایتتان در گوگل به صورت روزانه به شما گزارش داده می شود و می توانید جایگاه وب سایت خود را در کلمات کلیدی مختلف به شکل نمودار و در مقایسه با روزهای قبل مشاهده کنید. با ثبت نام در سایت رتبه کلمه درباره رتبه کلمات کلیدی سایتتان تحقیق کرده و رقبا را تجزیه و تحلیل کنید، حتی می توانید رتبه بندی موتور جستجوی گوگل را به راحتی دنبال کنید و همه اینها با ابزار مانیتورینگ سئو در سایت رتبه کلمه امکان پذیر است و شما در سئو سایتتان پیشرفت خواهید کرد و به رتبه خوب و قابل توجهی در گوگل خواهید رسید.

با استفاده از ابزار مانیتورینگ سئو در وب سایت رتبه کلمه و نظارت بر کاربردی بودن عملیات سئو سایتتان باعث می شوید تا در بزرگترین و پرکاربردترین موتور جستجوی جهان(گوگل) و کی ورد رنک  بهترین نتیجه را بگیرید.

 گزارشات کاملی که مانیتورینگ سئو در سایت رتبه کلمه در اختیارتان می گذارد به شما کمک می کند تا به اطلاعات زیادی در مورد رتبه کلمات کلیدی سایت خود در گوگل برسید، و هم میانگین رتبه کلمات کلیدی، تغییرات رتبه کلمات کلیدی، تعداد کلمات کلیدی، کمترین رتبه کلمه کلیدی، بیشترین رتبه کلمه کلیدی، میانگین رتبه کلمه کلیدی، میزان افزایش یا کاهش رتبه کلمه کلیدی و بسیاری از اطلاعات دیگر را در اختیارتان می گذارد که همین امر باعث بهبود و پیشرفت سایتتان است و شما خیلی زود می توانید به نتیجه دلخواهتان در جستجوی گوگل به وسیله کلمات کلیدی برسید و همانطور که می دانید رسیدن به رتبه خوب در گوگل نشانه برتر بودن و کارایی بهتره سایتتان است و باعث کسب درآمد بیشتر و فروش بهتر محصولاتتان خواهد شد.

امکانات رتبه کلمه

 همه چیز باهم در رتبه کلمه

 اگر بر این باور هستید که سئو یک کار تخصصی است، حتما سایت رتبه کلمه را برای گرفتن نتیجه بهتر انتخاب کنید. همانطور که می دانید جایگاهی که سایت شما در موتورهای جستجو برای یک کلمه کلیدی دارد در ترافیک وب سایت و نرخ تبدیل سایتتان موثر است. طبق تجربه و تحقیقات، بیشتر کاربران موتور جستجو گوگل اکثرا بر روی نتیجه اول کلیک می کنند، پس برای اینکه جز اولین نتایج سرچ گوگل باشید باید در انتخاب کلمات کلیدی و سئو سایتتان دقت کنید.

با تغییرات زیادی که در موتورهای جستجو به وجود آمده، بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر نیازمند اقدامات پیچیده ای است و در نتیجه سنجش روزانه رتبه کلمات کلیدی در گوگل به صورت دستی یک کار زمان بر و سخت می باشد. به همین دلیل سایت رتبه کلمه با استفاده از ابزار مانیتورینگ سئو این کار را برای شما آسان کرده است، در حالی که گزارش آمار و ارقام به‌دست ‌آمده از سایتتان دقیق و صحیح است.

برخی دیگر از مزایای استفاده از مانیتورینگ سئو در سایت رتبه کلمه

 سایت رتبه کلمه با بهره‌گیری از الگوریتم های تحلیلی،آمار رتبه سایت شما را در کلمات کلیدی مختلف در قالب گزارشات و نمودارهای پیشرفته آماده کرده و خدمتتان ارائه می دهد.

دقت در نتایج:

 بررسی نتایج جستجو کلمات کلیدی با استفاده از ابزار مانیتورینگ سئو با دقت بسیار بالا در سایت رتبه کلمه بررسی می شود.

سرعت و پایداری بالا:

 رتبه کلمه با استفاده از سرورهای متعدد و الگوریتم های بهینه شده در کوتاهترین زمان جایگاه کلمات کلیدی شما در نتایج جستجوی گوگل را بررسی کرده و به شما گزارش می دهد.