سئو چیست؟

هر روز که می گذرد کسب و کارهای آنلاین از طریق سایت ها افزایش می یابد و رقابت بالایی بین وب سایت ها ایجاد شده و همه مدیران سایتها برای بیشتر دیده شدن و رشد سایتشان در تلاش هستند. در نتیجه برای بهبود رتبه و افزایش آن در جهت دیده شدن باید اقداماتی حرفه ای انجام دهند که یکی از این کارهای مهم، بهبود جایگاه سایت در موتورهای جستجو است که به آن سئو می گویند.

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو (Search Engine Optimization) مجموعه ای از تکنیکهایی هستند که در جهت بهبود و افزایش موقعیت سایت در لیست نتایج یک موتور جستجو مانند گوگل استفاده می شود.

هر موتور جستجو برای رتبه بندی سایتها در لیست نتایج بر اساس کلماتی که کاربر جستجو کرده است، الگوریتم یا الگوریتمهای خاصی را به کار می گیرد. به عنوان مثال موتور جستجوی گوگل از الگوریتمهای پاندا، مرغ مگس خوار، پنگوئن و مانند آن استفاده می کند. این الگوریتمها بیش از 200 معیار را برای رتبه بندی سایتها در نظر گرفته و در نهایت بعد از اینکه کاربر کلمه ای را جستجو نماید، سایتهایی که کلمه جستجو شده و یا کلمات مشابه آن را در صفحات خود داشته باشند، به صورت مرتب شده به کاربر نشان خواهند داد .سئو(بهینه سازی موتور جستجو) برای بهبود و بهتر دیده شدن سایت و افزایش کاربر سایت ها در نتایج جستجوی گوگل به طور طبیعی و با هدف رسیدن به دریافت افزایش رتبه در گوگل ایجاد شده اند.

سئو از آنجایی اهمیت پیدا می کند که با گسترش اینترنت صاحبان صنایع و خدمات از نفوذ آن برای معرفی محصولات و خدمات خود بهره می گیرند. همین امر سبب رقابت بین خدمات و صنایع مشابه شده و هر وب سایتی که از سئوی بهتری برخوردار باشد، می تواند موفقیت بیشتری را در این محیط از آن خود نماید. انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای سایتهای طراحی شده منجر به نمایش بالاتر در لیست نتایج جستجو و در نتیجه افزایش ترافیک ورودی سایتها می شود. حاصل افزایش ترافیک ورودی، تبدیل کاربران به مشتریان و کسب درآمد از آنها خواهد بود.

سئو فراینده ساده و راحتی نیست که بشود به راحتی آن را پیاده سازی کرد و نیازمند دانش بالا و آموزش های پیش زمینه ای و صبر است. و چون الگوریتم های موتورهای جستجو برای رتبه بندی سایت ها مدام در حال تغییر هستند، مهندسین سئو باید اطلاعات خود را در این زمینه به روز رسانی کنند. اگر مدیران سایتها بخواهند خودشان این فرایند را پیاده سازی کنند باید حتما آموزش ببینند که این آموزش ها هزینه های زیادی را در بر دارد. مدیران سایت ها به راحتی  می توانند با ثبت سایتشان در سایت رتبه کلمه از پرداخت این هزینه های بالا جلوگیری کرده و به هدفشان در زمینه سئو سایت شان برسند.

 

  اهداف سئو

 سئو در جهت کمک به سایت ها برای گرفتن جایگاه بالا در نتایج جستجو و افزایش ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی راه اندازی شده است.

 

 خدمات سئو و بهینه سازی سایت

 شما با به کارگیری سئو در سایتتان باعث پیشرفت سریع در حوزه فعالیتتان و بهتر شدن کسب و کارتان و بالا رفتن جایگاه‌ سایتتان در نتایج سرچ گوگل می شوید. شما با استفاده از مانیتورینگ سئو در سایت رتبه کلمه خیلی زود می توانید شاهد پیشرفت و بهتر شدن سایتتان باشید. یکی از مهمترین اقداماتی که روی فروش در کسب و کارتان تاثیرگذار است، انجام تبلیغات می باشد، اما همه ما آگاه هستیم که تبلیغات هزینه  های زیادی در بر دارد و ممکن است زمان زیادی را هدر دهد. به همین خاطر ما در سایت رتبه کلمه راهکار ساده ای را به شما معرفی می کنیم که در سئو سایتتان به شما کمک می کند و این روش مانیتورینگ سئو است.

انتخاب مناسب کلمات کلیدی  برای سئو سایت

کلمه ای که توسط کاربران اینترنت بیشتر جستجو می شود مناسبترین کلمات کلیدی هستند. اما نباید هر کلمه ای را به عنوان کلمه کلیدی برای یک سایت در نظر گرفت، زیرا کلمات انتخاب شده باید با موضوع و محتوای سایت یکی و متناسب باشند. موتور جستجوی گوگل ابزارهایی را برای انتخاب کلمه کلیدی مناسب در اختیار صاحبان سایتها قرار می دهد. اما استفاده از این ابزار ها برای همه کاربران ساده نیست، سایت رتبه کلمه برای ساده سازی و خودکار کردن فرایند تغییر موقعیت سایت در موتورهای جستجو طراحی شده است.

 

مانیتورینگ سئو چیست؟

مدیران سایت ها و وبمستر ها با ثبت کلمات کلیدی مناسب در سایت رتبه کلمه می توانند وضیعیت آن را هر روز مشاهده نمایند. رتبه کلمه فرایند بررسی جایگاه سایت مد نظر شما را بر عهده گرفته و در هر 24 ساعت یک مرتبه نتیجه موقعیت آن را ثبت می کند و به شما گزارش می دهد. علاوه بر این می توانید با ثبت سایتهای رقبای خود وضعیت تغییر جایگاه آنها را بر اساس کلمات کلیدی تعیین شده بررسی کنید و سیاستهای بهبود وضعیت سایت خود را اتخاذ نمایید.

روش استفاده از مانیتورینگ سئو

سئو به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. ولی در حال حاضر این مفهوم به بهینه سازی تجربه کاربری از جستجو تغییر یافته یعنی باید برای رضایت کاربر از نتیجه یافت شده اهمیت ویژه قائل شویم.

 الگوریتم های جدید گوگل به اینگونه است که انتخاب کاربران هنگام جستجو را آنالیز کرده و طبق همان رتبه بندی می کند. برای مثال اگر کاربری عبارتی را در گوگل جستجو کند چندین نتیجه در پیشنهادات گوگل باز می شود و اگر انتخاب کاربران از سایتتان بالا باشد، باعث گرفتن رتبه بهتری از گوگل برای سایتتان می شود. حال شما برای محقق شدن این هدف می توانید با ثبت کلمات کلیدی سایتتان در وب سایت رتبه کلمه هر روز گزارش آن را مشاهده نمایید و یکی دیگر از خدمات خوب و موثر سایت رتبه کلمه این است که شما می توانید سایت های رقیب را هم آنالیز کرده و به بهتر شدن سایتتان و گرفتن رتبه بالاتر از در گوگل کمک کنید.

 

 چگونه سئو سایت در گوگل پایدار باشد

 شما با استفاده از مانیتورینگ سئو و ثبت کردن سایتتان در وب سایت رتبه کلمه علاوه بر اینکه باعث بهبود سایتتان می شوید، باعث پایداری سایتتان در گوگل هستید که مورد بسیار مهمی است و باعث می شود سایتتان مدت زمان بیشتری در دسترس باشد. ربات های گوگل که هر بار در لاک های خود در دسترس بودن یک سایت را بررسی می کند اینگونه سایتتان امتیاز مثبتی دریافت خواهد کرد. و این اتفاق زمانی محقق خواهد شد که شما سایت خود را در سایت رتبه کلمه ثبت کرده باشید.

تاثیر کلمات کلیدی در سئو سایت

یکی از مهم ترین عواملی که برای سئو سایت بسیار مهم است کلمات کلیدی هستند. در حقیقت کلمات کلیدی عواملی اند که موتور جستجویی مانند گوگل بر اساس آنها سایت را بررسی کرده و به آنها رتبه و امتیاز می دهد.

برای به دست آوردن موقعیت بهتر باید سایت خود را برای جستجو در گوگل بهینه سازی کنید که این کار ممکن است وقت گیر باشد، اما با تلاش و دقت می توان این کار را به درستی انجام داد و ما برای بهینه سازی، تصمیماتی را اتخاذ می کنیم که مانیتور سایتمان به مرور زمان به ما نشان می دهد که این تصمیمات درست بوده یا خیر.

 

مزایای ثبت نام در سایت رتبه کلمه

-با ثبت سایتتان در وب سایت رتبه کلمه شما این امکان را در اختیار دارید تا کارایی روند و بهینه سازی سئو سایتتان را در صفحه جستجوی گوگل رصد کنید.

-شما با استفاده از ابزار مانیتورینگ سئو می توانید جایگاه وب سایت خود در کلمات کلیدی مختلف را با روزهای قبل مقایسه کرده و در جهت بهبود آن اقدام نمایید.

چون میل رتبه بندی در هر کاری در انسان ها وجود دارد و این مورد به میل ذاتی ما به رقابت برمی گردد و استفاده از دسته بندی بین بهتر و بدتر  به پیشرفت و بهبود فعالیت های خودمان در حیطه کاریمان تاثیر می گذارد. حال در فضای سایت ها نیز ابزارهایی در اختیار فعالان و مدیران وب سایت ها قرار گرفته که بتوانند رتبه بندی و درجه سایت خود را تشخیص دهند، یکی از این ابزارها مانیتورینگ سئو است که برای مشاهده روزانه بالا و پایین رفتن رتبه سایتتان استفاده می شود.

 سئوی سایت بر روی گرفتن جایگاه بهتر در نتایج گوگل و افزایش بازدید سایت  موثر است که این امر برای مدیران سایتها اهمیت زیادی دارد. و برای اینکه بتوانند به نتیجه دلخواه دست پیدا کند باید روشهای دقیق و مشخصی انتخاب کند.

 

 خدمات سئو

 تمام فعالیت هایی که به شما برای بهبود جایگاه سایتتان در نتایج موتورهای جستجو کمک می کند خدمات سئو است که استفاده از ابزار مانیتورینگ سئو در سایت رتبه کلمه به راحتی به شما در جهت رسیدن به این هدف کمک خواهد کرد.

 

چرا باید سایت خود را سئو کنید ؟

 بهتر است بدانید وظیفه یک سایت چیست ؟ سایت ابزاری برای انتشار محتوا  برای جذب مخاطب برای کسب و کار و افزایش کسب درآمد است، پس سایتتان باید کاربران و بازدیدکنندگانی داشته باشد که از این اطلاعات استفاده کند. وظیفه سئو این است که به سایت شما برای ورود ترافیک طبیعی کمک کند که با استفاده از قوانین موتورهای جستجو این امر امکان پذیر است.

 

 چند نکته در مورد مانیتورینگ سئو

  • قابلیت ایجاد گروه و دسته بندی متفاوت برای کلمات کلیدی.
  • نظارت و بررسی روزانه وضعیت کلمات کلیدی در نتایج گوگل و همچنین بررسی وضعیت کلمات کلیدی سایت های رقیب.

 

مانیتورینگ سئو و رتبه کلمه کلیدی در گوگل

 سوالات و دغدغه مدیران سایت ها این است که چگونه وب سایتشان درمیان اولین نتایج گوگل باشد. ابزار مانیتورینگ سئو در سایت رتبه کلمه به شما برای رسیدن به این هدف کمک می کند. وقتی وبمستر یا کارشناس سئو باشید و چندین سایت را اداره کنید باید هر روز رتبه کلمات کلیدی را بررسی کرده و نتیجه را ببینید، اما اگر تعداد کلمات کلیدی و سایت ها زیاد باشد تکلیف تان چیست ؟

وبمسترها و مدیران سایت ها برای بررسی رتبه کلمات کلیدی راه های گوناگونی را آزمایش و امتحان می کنند، شاید به نظرتان برسد که ساده‌ترین کار این است که از خود گوگل گزارش بگیرید، ولی بدانید که این کار بسیار زمان بر است و ممکن است شما با مشکلاتی از قبیل وقت گیر بودن در دریافت گزارش های روزانه و دقیق نبودن گزارش ها درگیر کند. همانطور که می دانید برای موفقیت در زمینه سئو عالی سایتتان  راه های زیادی وجود دارد اما دقیق ترین و مفیدترین روش استفاده از ابزار مانیتورینگ سئو در سایت رتبه کلمه می باشد.

 

 

 

 اهمیت استفاده از ابزار مانیتورینگ سئو

 اگر شما بخواهید هر روز رتبه کلمات کلیدی را بررسی کرده و وضعیت رتبه کلمات کلیدی سایت های رقیب را به دست آورید، مسئولیت مدیریت آن با شماست و اگر رتبه خوبی به دست آورید حس پیروزی و موفقیت از آن شما می‌شود. اما فضای رقابتی برای گرفتن بهترین نتیجه در موتورهای جستجو به ویژه گوگل آنقدر داغ شده است که اگر لحظه ای غافل شوید ممکن است رتبه هایتان جا به جا و کاهش یابد، پس بهترین راه حل استفاده از مانیتورینگ سئو است، که با گزارش دقیق ارقام و اعداد به شما در این کار کمک می کند. مانیتورینگ سئو در سایت رتبه کلمه به شما این امکان را می دهد که متوجه شوید بر اساس استفاده از کلمات کلیدی کجا عملکرد بهتری داشته‌اید، تا در جاهایی که عملکردتان ضعیف بوده اصلاحاتی را انجام دهید.

 بی شک همه مدیران سایتها می خواهند رتبه بالایی در گوگل داشته باشند و دیدن نام سایت شما در رتبه اول با وجود رقابت های شدید در این زمینه بهترین اتفاق برای کسب و کار شما است. زیاد شدن استفاده از اینترنت و سایت ها در کارهای روزمره رقابت زیادی در این محیط به وجود آورده است. به همین منظور سایت هایی وجود دارد که می توانند تغییرات روزانه سایت شما را گزارش دهند. اگر شما در سایت رتبه کلمه دامنه خود را ثبت کنید، سایت می تواند رتبه کلمات کلیدی را بررسی کند و امکان بهبود آن را برای شما فراهم کند.