مانیتورینگ سئو


سئو چیست؟

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو (Search Engine Optimization) مجموعه ای از تکنیکهای بهبود سایت و افزایش موقعیت سایت در لیست نتایج یک موتور جستجو مانند گوگل می باشد.

هر موتور جستجو برای رتبه بندی سایتها در لیست نتایج بر اساس کلماتی که کاربر جستجو کرده است، الگوریتم یا الگوریتمهای خاصی را به کار میگیرد. به عنوان مثال موتور جستجوی گوگل از الگوریتمهای پاندا، مرغ مگس خوار، پنگوئن و مانند آن استفاده میکند. این الگوریتمها بیش از 200 معیار را برای رتبه بندی سایتها در نظر گرفته و در نهایت بعد از اینکه کاربر کلمه ای را جستجو نماید، سایتهایی که کلمه جستجو شده و یا کلمات مشابه آن را در صفحات خود داشته باشند، به صورت مرتب شده به کاربر نشان خواهند داد.

سئو از آنجایی اهمیت پیدا میکند که با گسترش اینترنت صاحبان صنایع و خدمات از نفوذ آن برای معرفی محصولات و خدمات خود بهره میگیرند. همین امر سبب رقابت بین خدمات و صنایع مشابه شده و هر وب سایتی که از سئوی بهتری برخوردار باشد، میتواند موفقیت بیشتری را در این محیط از آن خود نماید. انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای سایتهای طراحی شده منجر به نمایش بالاتر در لیست نتایج جستجو و در نتیجه افزایش ترافیک ورودی سایتها میشود. حاصل افزایش ترافیک ورودی ، تبدیل کاربران به مشتریان و کسب درآمد از آنها خواهد بود.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سئو

مناسبترین کلمه کلیدی، کلمه ای است که توسط کاربران اینترنت در زمینه سایت مورد نظر بیشتر جستجو میشود. موتور جستجوی گوگل ابزارهایی را برای انتخاب کلمه کلیدی مناسب در اختیار صاحبان سایتها قرار میدهد. اما از آنجایی که این ابزارها ممکن است برای همه کاربران ساده نباشد، سایت رتبه کلمه برای ساده سازی و خودکار کردن فرایند تغییر موقعیت سایت در موتورهای جستجو طراحی شده است.

توجه داشته باشید برای یک سایت نباید هر کلمه ای را به عنوان کلمه کلیدی در نظر گرفت. کلمات انتخاب شده باید متناسب با موضوع سایت باشند.

مانیتورینگ سئو چیست؟

شما میتوانید با ثبت کلمات کلیدی مناسب در سایت رتبه کلمه برای سایت خود، موقعیت آن را در هر روز مشاهده نمایید. رتبه کلمه فرایند بررسی جایگاه سایت مد نظر شما را بر عهده گرفته و در هر 24 ساعت یک مرتبه نتیجه موقعیت آن را ثبت میکند. علاوه بر این میتوانید با ثبت سایتهای رقبای خود وضعیت تغییر جایگاه آنها را بر اساس کلمات کلیدی تعیین شده بررسی کنید و سیاستهای بهبود وضعیت سایت خود را اتخاذ نمایید.